PAP/Tomasz Gzell

Prezes PiS o pomyśle powołania komisji ds. pedofilii: chcemy komisji, która zbada sprawę pedofilii we wszystkich środowiskach

Prawo i Sprawiedliwość chce komisji, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach. Nie pominie to Kościoła, ale trzeba się zająć także innymi środowiskami, gdyż wszystkie ofiary są równe – powiedział dziś prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Podczas konferencji w warszawskiej siedzibie partii lider Zjednoczonej Prawicy był pytany, którą z komisji ws. pedofilii PiS jest gotowe poprzeć, a także czy jest szansa na porozumienie się w tej sprawie z Platformą Obywatelską.

Nasze stanowisko ws. komisji jest bardzo jasne – zaznaczył prezes PiS-u.

– My chcemy powołać komisję, która będzie badała sprawy pedofilii we wszystkich środowiskach, a w szczególności tych, które można określić jako środowiska szczególnie zagrożone czy szczególnej troski. Nie pominie to Kościoła, ale chcemy się zająć też innymi środowiskami, ponieważ wszystkie ofiary są równe. Nie widzę powodu, żeby ofiary jednych były traktowane inaczej niż ofiary drugich. Poza tym wszyscy obywatele Polski, niezależnie od tego, czy są to świeccy czy duchowni, czy mają wyróżnioną pozycje społeczną czy nie, też są równi- akcentował Jarosław Kaczyński.

Państwowej komisji ds. pedofilii chce m.in. Platforma Obywatelska. Dziś w Toruniu lider PO Grzegorz Schetyna przedstawił założenia tej inicjatywy.

W skład państwowej komisji ds. pedofilii miałoby wchodzić 3 przedstawicieli ofiar, 3 prokuratorów w stanie spoczynku i 3 sędziów w stanie spoczynku.  Gremium to – według Schetyny – powinno mieć uprawnienia śledcze. Jak dodał, konieczny jest do tego dostęp do archiwów kościelnych.

PO w czerwcu ma złożyć do laski marszałkowskiej projekt dotyczący powołania tej komisji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl