fot. PAP/Adam Warżawa

Prezes PiS Jarosław Kaczyński będzie dziś w Siedlcach i w Białymstoku

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński odwiedzi dziś kolejne okręgi wyborcze. Będzie gościł w Siedlcach i w Białymstoku.

Konwencje okręgowe są okazją do prezentacji kandydatów startujących w jesiennych wyborach parlamentarnych. Poza spotkaniami z Polakami PiS w ramach kampanii wyborczej zainaugurowało akcję cysterny wstydu.

Mają one uświadomić skalę strat wyrządzonych przez poprzedni rząd – wskazał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika PiS.

– Cysterny te symbolizują wyciek pieniędzy z budżetu państwa za rządów koalicji PO-PSL. Takich cystern jeździło w Polsce dziennie około 600, z czego państwo traciło kilkadziesiąt milionów złotych dziennie. Chcemy pokazać, jakie były skutki tamtej polityki i chcemy odpowiedzieć też na pytania i zarzuty dotyczące tego, skąd jesteśmy w stanie brać pieniądze na nasze programy oraz w jaki sposób jesteśmy w stanie stworzyć zrównoważony budżet. Jeżeli uszczelniamy podatki i akcyzę, a paliwo nie wjeżdża nielegalnie do Polski to tak – wówczas nas na to stać – podkreślał Radosław Fogiel.

Prawo i Sprawiedliwość jako pierwsze w Polsce zarejestrowało wszystkie listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Łącznie pod listami zebrano ponad półtora miliona podpisów.

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października. Polacy wybiorą na czteroletnią kadencję 460 posłów i 100 senatorów.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl