Prezes Piróg zwolniony z PLL LOT

Rada Nadzorcza Polskich Linii Lotniczych LOT odwołała prezesa spółki Marcina Piróga. Jednocześnie powołała na p.o. prezesa tej firmy Zbigniewa Mazura.

Mazur jest członkiem zarządu PLL LOT, zajmuje się sprawami finansowymi.

We wtorek zarząd polskiego przewoźnika, w związku z trudną kondycją finansową spółki, złożył wniosek o pomoc publiczną. Skala całkowitej pomocy wyniesie kilkaset milionów złotych. W środę minister skarbu Mikołaj Budzanowski poinformował, że MSP pozytywnie ocenia wniosek LOT. Podkreślił, że za kondycję finansową PLL LOT odpowiada jej prezes, dlatego oczekuje od rady nadzorczej firmy wyciągnięcia konsekwencji personalnych.

Stefan Malczewski – przewodniczący komisji międzyzakładowej w PLL LOT w podmiotach wyodrębnionych i współpracujących zapowiada podjęcie konkretnych korków.

Związki zawodowe zamierzają wnieść sprawę o działanie na szkodę spółki do prokuratora. Tych pieniędzy zbyt dużo wypłynęło, żeby to zostawić w spokoju. Zwracamy się do ministra Skarbu Państwa o spotkanie w trybie pilnym, w poczuciu odpowiedzialności za los naszej firmy w której pracujemy. Jak również w poczuciu odpowiedzialności za miejsca pracy, które zgodnie z tym planem restrukturyzacji zostaną mocno ograniczone. Ma być zwolnionych aż 600 osób co naszym zdaniem jest mocno przesadzoną liczbą – powiedział Stefan Malczewski.

Piróg został powołany na prezesa PLL LOT w październiku 2010 r.

Skarb Państwa ma 67,97 proc. akcji LOT, TFS Silesia – 25,1 proc., pozostałe 6,93 proc. należy do pracowników.

Wypowiedź Stefana Malczewskiego:


Pobierz Pobierz

RIRM/PAP

drukuj