fot. PAP/Wojciech Olkuśnik

Prezentacja „Nowego Polskiego Ładu” odsunięta w czasie

Prawo i Sprawiedliwość odsuwa w czasie prezentację „Nowego Polskiego Ładu”. Powodem jest trzecia fala pandemii koronawirusa.

Program „Nowy Polski Ład” to propozycja partii rządzącej na wyjście z kryzysu po pandemii. Zawiera on przede wszystkim plany inwestycyjne, ale także propozycje dotyczące wielu dziedzin życia społecznego oraz gospodarczego. W ramach programu rząd zaproponuje również cały szereg projektów infrastrukturalnych i innowacyjnych. Jego duża część ma rozwiązać m.in. problemy w szkolnictwie.

 „Bardzo duża część poświęcona jest edukacji, nowym rozwiązaniom i inwestycjom w edukacji w perspektywie kolejnych lat” – poinformował Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

„Nowy Polski Ład” miał zostać zaprezentowany w ubiegłą sobotę, jednak prezentacja została przeniesiona z uwagi na rosnącą liczbę zakażeń.

– Chcemy zaprezentować nasz program „Nowy Polski Ład”, jak tylko ustąpi trzecia fala, kiedy sytuacja się uspokoi – oznajmił w Polskim Radiu Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Najprawdopodobniej będzie to druga połowa kwietnia. Założenia programu Prawo i Sprawiedliwość przedstawiło już koalicjantom.

„Są pewne rozwiązania, które od dawna są postulatem Solidarnej Polski, np. w zakresie rozwiązań podatkowych dla emerytów, rencistów, osób słabiej zarabiających. To są nasze propozycje, jakie myśmy od zawsze wygłaszali i jest szansa, że być może znajdą się w tych rozwiązaniach” – oświadczył Zbigniew Ziobro, lider Solidarnej Polski i minister sprawiedliwości.

Aby rozwiązania „Nowego Polskiego Ładu” mogły wejść w życie, potrzebna będzie parlamentarna większość.

TV Trwam News

drukuj