źródło: Karolina Gierat

Prestiżowe studia w AKSiM. Kolejni absolwenci opuszczają uczelnię

Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak był dziś gościem specjalnym w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W uczelni odbyło się spotkanie absolwentów studiów MBA i inauguracja kolejnej edycji tego prestiżowego kierunku.

Spotkania absolwentów studiów MBA stały się już tradycją. Ich słuchacze organizują każdego roku rekolekcje adwentowe i wielkopostne.

– Łączymy nasze rekolekcje z konferencjami naukowymi. Zapraszamy wybitnych polityków, naukowców z całego świata – wyjaśniła jedna z absolwentek MBA w AKSiM, Magdalena Bodzenta.

W tym roku gościem specjalnym był wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. Swoim wykładem dotyczącym bezpieczeństwa ojczyzny zainaugurował również kolejną już edycję prestiżowych studiów MBA w Toruńskiej Akademii.

– Warunkiem bezpieczeństwa naszej ojczyzny jest silne Wojsko Polskie i wypełniamy misję, która tego dotyczy – budowy silnego Wojska Polskiego. Konsekwentnie pracujemy na rzecz wzmacniania Wojska Polskiego – mówił szef MON.

Armia jest wzmacniana m.in. poprzez powoływanie nowych jednostek wojskowych czy zakup nowoczesnego uzbrojenia. Wicepremier Mariusz Błaszczak wskazał również, że dziś bronić musimy nie tylko naszej ojczyzny, ale naszego wielkiego rodaka – Papieża Polaka, świętego Jana Pawła II, który w ostatni czasie jest perfidnie atakowany.

– Ludzie rozsądni doskonale wiedzą, że te ataki są skierowane w Polskę, bo ataki na św. Jana Pawła II dotyczą naszego narodu, dotyczą nas. Jeśli poważają się na takie szaleństwa, często przykrywane fałszywym postępem, to podnoszą rękę na naszą ojczyznę. My – proszę państwa – będziemy bronić i bronimy św. Jana Pawła II – podkreślał minister.

W sobotę w AKSiM odbyły się również obrony pracy dyplomowych słuchaczy studiów podyplomowych na kierunku retoryka.

– Tego rodzaju studia są mi potrzebne w pracy na co dzień. Chciałbym się sprawnie komunikować – wskazał jeden z absolwentów kierunku, prezes zarządu Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Tomaszowie Mazowieckim Sp. z o.o., Grzegorz Glimasiński.

Swoją naukę zakończyli także słuchacze studiów podyplomowych polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie. Rozpoczął je w toruńskiej uczelni śp. prof. Jan Szyszko. Część zajęć odbywa się w założonej przez niego stacji badawczej w Tucznie.

Trzy zjazdy odbyły się w terenie. Mieliśmy spotkania w Tucznie, gdzie jest ośrodek badawczy – mówiła Dorota Krasulak, absolwentka kierunku.

Wśród wykładowców był Paweł Sałek, doradca prezydenta RP ds. środowiska.

– Bardzo ciekawy kurs, bardzo ciekawe prace, bardzo zaangażowani studenci. Jestem zbudowany poziomem pracy i osób, które uczestniczyli w tych studiach podyplomowych – ocenił.

Prace dyplomowe dotyczyły różnych kwestii, m.in. bieżących wyzwań, przed którymi stoi Polska.

– Wnioski z mojej pracy są następujące: Europejski Zielony Ład pięknie brzmi. Jednak nie tak będzie wyglądał w praktyce – wskazała Karolina Gierat, absolwentka studiów podyplomowych w AKSIM w Toruniu oraz dziennikarz portalu radiomaryja.pl.   

Jesteśmy dumni z naszych nowych absolwentów – mówił rektor i prof. uczelni, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Jestem ogromnie usatysfakcjonowany tymi obronami. Wszyscy studenci z taką pasją wyrażali to, co jest w ich sercu. Pasja do przyrody, a na kierunku retoryka – pasja do języka polskiego – zaznaczył redemptorysta.

TV Trwam News

drukuj