Premiera piosenki promującej film „Zerwany kłos”

Dzisiejszy dzień przyniósł dobrą wiadomość dla oczekujących na premierę filmu: „Zerwany kłos”. Twórcy stopniują emocje i przygotowali niespodziankę dla wszystkich widzów obrazu o bł. Karolinie Kózkównej. Na facebookowym profilu oraz portalu youtube można już zobaczyć premierową odsłonę teledysku i piosenki promujących film.

Utwór „Warto wciąż wierzyć” podobnie jak film opowiada o sensie cierpienia i zwycięstwie miłości nad nienawiścią. Autorem tekstu piosenki jest scenarzysta i reżyser filmu Witold Ludwig, zaś wykonawcą Zofia Nowakowska, popularna wokalistka licznych musicali i piosenek. Autorem muzyki jest kompozytor Jakub Milewski.

Film jest dziełem studentów i absolwentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Pomysłodawcą, a zarazem scenarzystą i reżyserem jest Witold Ludwig, twórca m.in. spektaklu teatralno-filmowego „Brat naszego Boga”, nagradzanego na konkursie filmów katolickich w Niepokalanowie. Muzykę do filmu skomponował Krzysztof Aleksander Janczak, nagradzany w licznych konkursach muzyki poważnej i filmowej, kawaler Srebrnego Krzyża Zasługi przyznanego przez śp. Lecha Kaczyńskiego.

Za kamerą stanął absolwent WSKSiM, a obecnie wykładowca uczelni – Julian Kucaj. Kierownictwem produkcji obok reżysera zajmują się Karol Niechciał i Marta Strugała – studenci WSKSiM. Konsultacji artystycznej projektowi udziela Michał Lorenc. Obecnie trwają prace nad postprodukcją dźwięku i obrazu. Twórcy mają już za sobą nagrania muzyki ze słynną Polską Orkiestrą Radiową, realizowane w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Premiera filmu będzie wieńczyć rocznicowe obchody śmierci bł. Karoliny Kózkówny, przypadające 18 listopada, lecz dokładną datę i miejsce premiery poznamy lada dzień.

Projekt został wsparty finansowo z 1% podatku dochodowego przekazanego na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość.

RIRM

drukuj