fot. PAP/EPA

Premier Węgier: Działamy, by nigdy nie powtórzył się 11 września

Węgry bronią granic Europy i działają, by nigdy nie powtórzyły się takie zamachy jak 11 września 2001 r. w Nowym Jorku – oświadczył premier Węgier, Viktor Orban, w komunikacie z okazji 20. rocznicy zamachów.

„Węgry bronią granic Europy. Działamy, aby nigdy więcej nie mogło się stać to, do czego doszło dwadzieścia lat temu w Nowym Jorku” – oznajmił Viktor Orban.

Premier zaznaczył, że po 20 latach wciąż z krwawiącym sercem wspominamy kilka tysięcy niewinnych ofiar.

„11 września 2001 r. potwierdziło się, że o pokój i bezpieczeństwo chrześcijańskiej cywilizacji musimy walczyć dzień w dzień” – napisał.

Viktor Orban podkreślił, że po tamtych wydarzeniach Węgry jako jedne z pierwszych w Europie podjęły się roli w walce z terroryzmem i wspierały sojuszników w akcjach wojskowych NATO.

„Kryzys migracyjny z 2015 r. przyniósł do Europy także terror. Wydarzenia w Afganistanie znów są dla nas wszystkich powodem do niepokoju. Podnosi się poziom zagrożenia, a niestabilność tego regionu oznacza poważne ryzyko także dla Europy”- podkreślił.

Dziś mija 20. rocznica zamachów dokonanych przez terrorystów z Al-Kaidy w Stanach Zjednoczonych. Zginęło w nich łącznie 2997 osób.

Po uprowadzeniu czterech samolotów pasażerskich porywacze uderzyli w bliźniacze wieże World Trade Center oraz w gmach Pentagonu. Planowany czwarty atak udaremnili walczący z terrorystami pasażerowie. Maszyna rozbiła się w pobliżu Shanksville, w Pensylwanii.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl