Premier Tusk został „Herodem 2013”

Premier Donald Tusk otrzymał tytuł najbardziej obłudnego polityka 2013 roku. Konkurs „Herody 2013” zorganizowała Fundacja Pro – Prawo do Życia. W głosowaniu wzięło udział 4440 internautów. Ponad połowa z nich wskazała na szefa rządu.

Drugie miejsce zajęła Marszałek Sejmu Ewa Kopacz. 10 proc głosów otrzymała poseł Urszula Augustyn, 7 proc. Bartosz Arłukowicz. Ostatnie miejsce przypadło Markowi Michalakowi, Rzecznikowi Praw Dziecka.

Donald Tusk tym samym otrzymał tytuł „Heroda 2013” i nagrodę – symboliczne „krwawe srebrniki”.

Naszym celem nie jest szerzenie niechęci do szefa rządu. Naszym celem jest, po pierwsze – uświadomienie mu, że w stosunku do życia najmniejszych nie różni się od tego krwawego  oprawcy Heroda, a po drugie żeby  mógł się poprawić. Kierujemy to również do innych polityków, którzy opowiadają się za zabijaniem, żeby stanęli w prawdzie wobec swoich czynów – powiedział Mariusz Dzierżawski, członek zarządu Fundacji Pro Prawo do Życia.

Mariusz Dzierżawski dodał, że organizatorzy poprzez tę akcję chcieli także dotrzeć do ludzi, którzy wybierają polityków.

RIRM 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl