Premier Szydło: polska polityka zagraniczna musi być spójna

Polska polityka zagraniczna musi być spójna, musimy mówić jednym głosem, wtedy będziemy lepiej słyszalni – powiedziała premier Beata Szydło na spotkaniu z ambasadorami RP.

Premier przypomniała, że w czasie narady ambasadorzy spotkali się z najważniejszymi politykami w Polsce i omawiali „najważniejsze kierunki, w których podążamy”.

Ja zawsze podkreślam i mówię: to jest nasza wspólna sprawa – zarówno tych, którzy pracują w rządzie, którzy pracują w innych instytucjach państwowych, tych, którzy odpowiadają za naszą politykę w różnych miejscach, to jest wspólna sprawa polskiego parlamentu, to jest wspólna sprawa wreszcie nas wszystkich, którzy reprezentujemy Polskę i polskie sprawy” – zaznaczyła premier.

A więc ta polityka przede wszystkim musi być spójna, musimy mówić jednym głosem, kiedy będziemy mówili jednym, głosem, to będziemy nie tylko lepiej słyszalni, ale ten głos będzie donośniejszy i jaśniej trafiał do naszych słuchaczy” – podkreśliła szefowa rządu.

Doroczna narada ambasadorów RP rozpoczęła się w poniedziałek i potrwa do piątku. W poniedziałek z ambasadorami spotkał się prezydent Andrzej Duda, a także marszałkowie Sejmu – Marek Kuchciński i Senatu – Stanisław Karczewski. Wśród gości zagranicznych byli m.in. szefowie MSZ Estonii Sven Mikser i Słowacji Miroslav Lajczak.

PAP/RIRM

drukuj