fot. twitter.com

Premier RP złożył życzenia z okazji dni Babci i Dziadka

Premier Mateusz Morawiecki złożył seniorom życzenia z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Premier życzył im „nieustannej pogody ducha, zdrowia i żeby nigdy nie zabrakło obok pomocnej dłoni oraz wsparcia kochającej rodziny i wnuków”. Apelował, by ten dzień był „naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku”.

Dzień Babci przypada 21 stycznia, a Dzień Dziadka 22 stycznia. Z tej okazji premier zamieścił w piątek na Facebooku wpis z życzeniami i krótkie nagranie.

„Kochani Seniorzy! Z okazji Waszego święta chciałbym złożyć najserdeczniejsze życzenia nieustannej pogody ducha, zdrowia i żeby nigdy nie zabrakło obok Was pomocnej dłoni oraz wsparcia kochającej rodziny i wnuków. Niech ten dzień będzie naszym wspólnym świętem przez 365 dni w roku!” – napisał premier RP.

W nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych szef rządu podkreślił, że święta babć i dziadków to zarazem święta całych rodzin. Jak dodał, w tych dniach – oprócz złożenia życzeń – chciałby im także podziękować.

„Bo przecież jest tak, że my – dzieci i wnuki – każdego dnia doświadczamy troski ze strony babci, opieki ze strony dziadka, a nie zawsze umiemy docenić ten wysiłek. Młodsze pokolenia, często zabiegane, wierzą, że mają życie w swoich rękach. Zdarza się, że zapominają, że idą po ścieżkach, które przygotowały dla nas starsze pokolenia. Możemy być dumni z Polski, bo tak wiele pracy w jej budowę włożyli właśnie nasi dziadkowie i nasze babcie” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślił, „mamy dług wobec starszych pokoleń, dług, którego nigdy nie spłacimy, a jednak musimy się starać o to każdego dnia, nie tylko od święta”.

„Wystarczy niewiele: dobre słowo, telefon, pomoc w zakupach, zwykłe podziękowanie” – zaznaczył szef rządu.

Życzył babciom i dziadkom, by nigdy nie zabrakło im tego w życiu, by zawsze mogli się cieszyć miłością i szacunkiem najbliższych.

„A jako premier Rzeczypospolitej zapewniam, że polskie państwo dołoży wszelkich starań, by sytuacja materialna babć i dziadków była z roku na rok coraz lepsza, tak jak to się dzieje w ostatnich latach” – podkreślił.

Dodał, że wiele z nich poświęciło całe życie dla swoich dzieci i wnuków. Jak ocenił, teraz jest czas, by dzieci i wnuki sprawiły, by to poświecenie przyniosło jak najwięcej radości dla babć i dziadków.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl