fot. PAP/Waldemar Deska

Premier RP zainicjował budowę boiska sportowego w Truskolasach. Program będzie kontynuowany w innych powiatach

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził Szkołę Podstawową w Truskolasach, gdzie zainicjował budowę boiska sportowego do gry w piłkę nożną. Szef polskiego rządu spotkał się także z piłkarzem Jakubem Błaszczykowskim, który pochodzi z tej miejscowości.

Dzięki rządowemu dofinansowaniu w Truskolasach powstanie boisko ze sztuczną nawierzchnią. Premier mówił o kontynowaniu programu w innych powiatach.

– Piłka nożna to nasz narodowy sport. Wielkim naszym pragnieniem, moim marzeniem, jest to, żeby dzieciaki, młodzież, również z Truskolasów, z ziemi takiej jak ta północna część woj. śląskiego – mogły trenować, żeby chciało im się chcieć. Jak mówiłem naszemu znakomitemu piłkarzowi Jakubowi Błaszczykowskiemu, chcemy szerzej w różnych gminach, powiatach Polski, także tych, które są zapomniane – tego typu program rozwinąć – zaznaczył szef rządu.

Jakub Błaszczykowski przyznał, że jest to dla niego bardzo ważny dzień. Przypomniał, że starał się o budowę boiska od 2010 roku.

– Cieszy mnie bardzo, że 9 lat później jesteśmy tutaj i oficjalnie mogę powiedzieć, że będziemy zaczynać budować coś fajnego, zaczynać budować coś przede wszystkim dla dzieciaków. Tutaj jest wiele młodzieży i dzieciaków, co mnie bardzo cieszy. Teraz piłeczka będzie po waszej stronie. Jeżeli uda nam się to wszystko doprowadzić do końca, a wierzę w to bardzo, to takich Kubów Błaszczykowskich, Krzysztofów Piątków czy Robertów Lewandowskich będzie z Truskolas jeszcze więcej. Chciałbym tego i tego wam życzę – wskazał Jakub Błaszczykowski.

RIRM

drukuj