Premier RP przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju

Premier Mateusz Morawiecki przyjął dziś od harcerzy z ZHP Betlejemskie Światło Pokoju. Uroczystość odbyła się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

W wydarzeniu uczestniczyli członkowie polskiego rządu.

https://twitter.com/PremierRP/status/1075339877661753344

Zwracając się do harcerzy, premier nawiązał do hasła tegorocznej akcji przekazywania Betlejemskiego Światła.

– Mamy w tym roku takie piękne hasło: „Światło, które łączy”. Staramy się na najróżniejsze sposoby łączyć w takim kontekście, w jakim przyszło nam działać, ale staramy się, chcemy rzeczywiście wykorzystać najbliższe święta do takiej refleksji, aby jak najbliżej połączyć ludzi ze sobą. Oczywiście rządy nie zbawiają świata, ale starają się go zmieniać, my się staramy go zmieniać chociaż trochę na lepsze. Zależy nam na tym w szczególności, a takie wspaniałe organizacje, jak organizacje harcerskie, które wychowują młodzież, pomagają w tym całemu polskiemu społeczeństwu. Jesteśmy za to bardzo wdzięczni – mówił Mateusz Morawiecki.

Związek Harcerstwa Polskiego organizuje sztafetę Betlejemskiego Światła Pokoju od 1991 r. Polscy harcerze tradycyjnie dostają ogień od słowackich skautów.

Wczoraj Betlejemskie Światło Pokoju przyjęła para prezydencka.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl