fot. twitter.com/PremierRP

Premier: Polscy piłkarze, którzy będą grali w ME oraz kadra olimpijska zostaną zaszczepieni

Rząd postanowił o zaszczepieniu kadry olimpijskiej i reprezentacji Polski w piłce nożnej, która będzie uczestniczyła w Mistrzostwach Europy – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

W siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona bezpieczeństwu sportowców na 100 dni przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Szef rządu tłumaczył, że zaszczepienie naszej kadry jest konieczne, by Polacy mogli się nią cieszyć. Podkreślił też, że wielkim błędem byłoby zmarnowanie wysiłków sportowców.

– Doskonale wiemy, z jak wielkim wysiłkiem wiąże się przygotowanie do Olimpiady. Wiemy, że czasami trwa to długie lata ogromnych wysiłków, ćwiczeń i dyscypliny. Zmarnowanie tego byłoby wielkim błędem. Dlatego stwierdziliśmy, że po zaszczepieniu najbardziej podatnych na ryzyko grup, przeznaczymy część szczepionek na naszą kadrę olimpijską i kadrę narodową reprezentującą nas podczas Mistrzostw Europy – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Piotr Gliński, wicepremier, minister kultury dziedzictwa narodowego i sportu, przekazał, że szczepienia olimpijczyków i reprezentantów Polski w piłce nożnej mogą być organizowane od dziś.

Podkreślił, że nie są to zbyt liczne grupy. Chodzi o 1077 olimpijczyków łącznie ze sztabami trenerskimi i szkoleniowymi, a także ponad 60 piłkarzy wraz ze sztabem.

RIRM

drukuj