Premier Morawiecki zapowiada inwestycje w Radomiu

Rewitalizacja szpitali, posterunków policji, lokalnych dróg oraz odbudowa przemysłu – to tylko niektóre inwestycje na najbliższe dwa lata dla Radomia. O planach, podczas spotkania z mieszkańcami miasta, mówił wczoraj premier Mateusz Morawiecki.

Za jedno z najbardziej kluczowych przedsięwzięć na ziemi radomskiej szef polskiego rządu uznał odbudowę podradomskich Pionek. Zakład za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego upadł. Zgodnie z planem m.in. Ministerstwa Obrony Narodowej, Pionki mają stać się samodzielnym zakładem przemysłowo–obronnym. W najbliższych latach rząd zainwestuje w przedsięwzięcie co najmniej 300 mln zł.

Fabryka Broni „Łucznik” w Radomiu otrzymała zamówienia na 53 tys. karabinków Grot. Ich wartość to 0,5 mld zł. Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że zamówienie zapewni nowe miejsca pracy dla Radomian.

– Wielkie zamówienie przemysłowe, inżynierskie, techniczne, technologiczne, które da wiele miejsc pracy. Zamówienie na wiele lat do przodu, gdzie też ja wierzę, że ta polska myśl techniczna nie będzie zwijana, jak chociażby w Pionkach, tylko będzie ta polska myśl techniczna rozwijana. Wielkie zamówienie, które na pewno przyczyni się do rozwoju Radomia. Dla Radomia bardzo ważne są miejsca pracy. My nie jesteśmy nastawieni na zwijanie Polski, tylko na rozwój zrównoważony. Chcemy ten rozwój zaznaczyć w obszarach usług publicznych takich jak: szpitale, służba zdrowia, jak rolnictwo ważne na tych terenach – akcentował prezes Rady Ministrów.

Podczas wizyty w Radomiu oprócz spotkania z mieszkańcami premier Mateusz Morawiecki złożył też kwiaty przed pomnikiem pary prezydenckiej Lecha i Marii Kaczyńskich. Jutro szef polskiego rządu spotka się z wyborcami w Gdańsku.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl