PAP/Grzegorz Michałowski

Premier Morawiecki: W wyborach samorządowych wybierzemy między Polską rozwoju a zastoju

W wyborach samorządowych Polacy będą wybierać między Polską słabą a Polską silną, Polską rozwoju a Polską zastoju, między Polską służącą wszystkim obywatelom a Polską służącą elitom i wąskim grupom interesów – mówił w sobotę w Wieluniu premier Mateusz Morawiecki.

Podczas spotkania z mieszkańcami Wielunia szef rządu stwierdził, że w wyborach samorządowych Polacy będą wybierać „między Polską słabą a Polską silną, Polską rozwoju i Polską zastoju, między Polską zasobną, która służy wszystkim obywatelom, a Polską, która kłania się obcym stolicom i służy elitom i wąskim grupom interesów”.

„Ten wybór jest w waszych rękach” – mówił do mieszkańców Wielunia Mateusz Morawiecki.

„My chcemy dalej Polskę zmieniać. W trzy lata udało nam się wprowadzić bardzo wiele zmian. Więcej środków płynie na cele społeczne i utrzymamy te wszystkie osiągnięcia społeczne. Pracujemy też nad kolejnymi, bo wiemy, jak one są potrzebne w poszczególnych grupach i stawiamy na rozwój gospodarki” – podkreślił premier.

Mateusz Morawiecki ocenił, że dzięki kandydatowi PiS na burmistrza Pawłowi Rychlikowi, Wieluń będzie miastem nowych, wspaniałych możliwości i znakomitego rozwoju. Zdaniem premiera, Rychlik jest kandydatem, który potrafi słuchać ludzi.

„To bardzo ważna cecha dobrego gospodarza, wierzę, że on taki będzie” – dodał szef polskiego rządu.

„Na pewno, jak każdy człowiek, my też popełniamy błędy, moglibyśmy robić coś lepiej, ale wszyscy widzą, że pracujemy ciężko dla Polski, spotykamy się z ludźmi, słuchamy ludzi (…). Staramy się iść pod górę, popychać ten trudny wózek zmian, który w Polsce jest tak potrzebny” – mówił Mateusz Morawiecki.

„My wiemy, że to co zrobiliśmy w rządzie, jesteśmy w stanie przełożyć na szybszy rozwój samorządu. To chcemy zrobić również tutaj w Wieluniu, na ziemi wieluńskiej, z dobrymi, uczciwymi, skutecznymi gospodarzami, takimi jak Paweł Rychlik” – dodał premier.

PAP/RIRM

drukuj