Premier M. Morawiecki: Wszystkie służby monitorują sytuację pogodową; są w gotowości, by pomóc mieszkańcom

Weekend upływa pod znakiem burz i nawałnic, z tego powodu prowadzimy działania specjalne, by być przygotowani na skutki żywiołu; wszystkie podległe służby są w pełnej gotowości i monitorują sytuację, by w razie potrzeby pomóc mieszkańcom – poinformował premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu podkreślił we wpisie na Facebooku, że obecny weekend upływa pod znakiem burz, wichur i nawałnic.

Obecny weekend upływa pod znakiem burz, wichur i nawałnic. Z tego powodu prowadzimy działania specjalne, żeby być…

Opublikowany przez Mateusz Morawiecki Niedziela, 30 sierpnia 2020

„Z tego powodu prowadzimy działania specjalne, żeby być przygotowanymi na skutki żywiołu” – zaznaczył.

Poinformował, że rozmawiał w tej sprawie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Kamińskim i ministrem obrony narodowej Mariuszem Błaszczakiem.

„Wszystkie podległe służby są w pełnej gotowości i od początku weekendu monitorują sytuację, aby w razie potrzeby pomóc mieszkańcom” – podkreślił szef rządu.

„Bezpieczeństwo nas wszystkich wymaga ostrożności, ale także zaufania do tych, którzy niosą pomoc. Prosimy o rozwagę i ograniczenie poruszania się w otwartych przestrzeniach, gdy w Państwa okolicy jest niespokojnie. Uważajmy na siebie i na naszych bliskich” – zaapelował Mateusz Morawiecki.

IMGW wydał dla dziewięciu województw alerty ostrzegające przed silnym deszczem, porywistym wiatrem i burzami z gradem. W niektórych regionach ostrzeżenia obowiązują od godz. 13 w niedzielę i potrwają do późnych godzin wieczornych.

PAP

 

drukuj