fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki w Davos: Suwerenne państwa umożliwiają funkcjonowanie wolnego rynku, a nie na odwrót

Premier Mateusz Morawiecki powiedział w Davos, że dziś funkcjonujemy w nowym modelu gospodarczym. To suwerenne państwa umożliwiają funkcjonowanie wolnego rynku, a nie na odwrót. Szef rządu wziął udział w otwarciu Domu Polskiego.

 

 

Trwa Forum Ekonomiczne w szwajcarskim Davos [więcej].

 

Premier Mateusz Morawiecki inaugurując działalność Domu Polskiego w ramach Forum, podkreślił, że Polska stworzyła w ostatnich kilku latach bardzo unikalny model gospodarczy.

Nasz system podatkowy dostosowaliśmy do przyciągania inwestorów, którzy chcą inwestować w innowacje, zaawansowane technologie, centra badań i rozwoju – powiedział szef rządu.

Szef rządu zaznaczył, że Polska może się rozwijań, mimo trudnych okoliczności, ponieważ władze wiedziały, że należy być gotowym na agresywne działania Rosji. „Uniezależniamy się od Rosji energetycznie i od dawna apelowaliśmy do innych państw, że powinny robić to samo” – wskazał Mateusz Morawiecki.

Polska przestrzegała przed ryzykiem, które dzisiaj się materializuje. Polska przygotowywała się do tego, dlatego Polish House (Polski Dom) w Davos, w centrum światowego Forum Ekonomicznego to już jest bardzo mocny głos płynący stąd do różnych ośrodków. Nasz głos jest rzeczywiście głosem tych, którzy się nie mylili. Byli tacy, którzy się mylili niemal we wszystkim i byli tacy, którzy się nie mylili. Warto dzisiaj wejść w tę przestrzeń dyskusji z pełną świadomością, że walczymy o to, żeby z powrotem za naszą wschodnią granicą zapanował pokój – dodał.

https://twitter.com/PremierRP/status/1528820198177918983

Jak podkreślił, pokój będzie możliwy tylko wtedy, gdy Rosja zostanie pokonana. Do tego, obok wsparcia militarnego dla Ukrainy, konieczne są kolejne sankcje. Szef polskiego rządu zaapelował do krajów UE o jak najszybsze przyjęcie szóstego pakietu sankcji.

Zuzanna Dąbrowska, Warszawa/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl