PAP/Andrzej Lange

Premier M. Morawiecki: Pamięć i prawda o Żołnierzach Wyklętych nie może zaginąć

Pamięć i prawda o Żołnierzach Wyklętych nie może zaginąć – powiedział premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu wziął udział w centralnych uroczystych obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych, które odbywają się w Warszawie.

W swoim wystąpieniu podkreślił, że nasze społeczeństwo, nasz naród będzie prawdziwie wolny dopiero wtedy, gdy uhonorujemy wszystkich tych, którzy walczyli i umierali za naszą Ojczyznę.

Premier zauważył, że zbiorowa niepamięć i amnezja to podstawa do manipulacji. O to chodziło komunistom i niektórym środowiskom budującym III RP – dodał Mateusz Morawiecki.

Wiemy, że pamięć i prawda o Żołnierzach Wyklętych nie może zaginąć. Tak jak po 2,5 tysiącach lat nie zaginęła pamięć o 300 Spartanach, którzy pod Termopilami stawili czoło armii Persów, tak przy tej samej dysproporcji Żołnierze Wyklęci przechowali nie tylko w swych sercach, ale zaświadczyli swym życiem o wielkiej wartości wolności, niepodległości, prawdy i dobra.  To właśnie oni są dziś wielkimi zwycięzcami. To oni poprzez świadectwo swojego życia są prawdziwie nieśmiertelni – podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

https://twitter.com/PremierRP/status/1630900113391362050

Szef rządu wziął również udział w otwarciu zrekonstruowanej celi, w której więziony był płk Łukasz Ciepliński. Cela mieści się w pawilonie X dawnego więzienia na Mokotowie.

1 marca przypada 72. rocznica rozstrzelania przywódców IV Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl