fot. Krystian Maj/KPRM

Premier M. Morawiecki: Musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za otoczenie

Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze i musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za nasze otoczenie – podkreśla premier Mateusz Morawiecki, przypominając o obowiązującym od czwartku nakazie zasłaniania twarzy.

Premier we wpisie na Facebooku przypomniał, że od czwartku wszyscy powinni chodzić w maseczkach (lub zakrywać usta i nos np. za pomocą części odzieży).

„Nie ukrywam, że jeszcze się przyzwyczajam, ale jutro lub pojutrze powinno być już dobrze i będzie to już normalny element mojego życia. Pamiętajmy, że zdrowie jest najważniejsze i musimy być odpowiedzialni nie tylko za siebie, ale także za nasze otoczenie: rodzinę, sąsiadów, współpracowników i inne osoby” – napisał premier.

Wskazał, że dobry przykład dają też minister sportu Danuta Dmowska-Andrzejuk i prezes PZPN Zbigniew Boniek. Na profilu premiera na Facebooku zamieszczono zdjęcia ze spotkania premiera z szefową resortu sportu i prezesem PZPN. Wszyscy uczestnicy tej rozmowy mieli założone maseczki.

„Na dzisiejszym spotkaniu rozmawialiśmy o przygotowaniach naszych sportowców do Olimpiady w Tokio, o sytuacji reprezentacji Polski w piłce nożnej i odmrożeniu rozgrywek PKO Ekstraklasy” – napisał.

Poinformował, że więcej szczegółów na ten temat będzie podanych po spotkaniach zespołów roboczych, które w tych sprawach pracują.

Od czwartku 16 kwietnia będzie obowiązywał nakaz zakrywania ust i nosa za pomocą części odzieży, przyłbicy, maski albo maseczki.

PAP

drukuj