fot. twitter.com/PremierRP

Premier M. Morawiecki: Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy 

Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy – podkreślił premier Mateusz Morawiecki, który otworzył dziś drugi dzień Kongresu 590.

Trwa drugi i ostatni dzień Kongresu 590. Omówione mają zostać kwestie dotyczące m.in. polityki prorodzinnej, modernizacji transportu kolejowego oraz ekspansji polskich firm za granicą. Dyskusję otworzył premier Mateusz Morawiecki.

– Kongres 590 to najlepsze miejsce, by rozmawiać o tym, jak polska gospodarka może przezwyciężyć kryzys i jak może rozwijać się dalej. To tu wykuwały się idee rozwoju naszego kraju. Tutaj też musi toczyć się dyskusja o perspektywach na przyszłość, o nowych inwestycjach, o przełomowych innowacjach – powiedział szef rządu.

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że „w chwili największego kryzysu od blisko 100 lat fundamentalnym zadaniem państwa, obok walki o życie i zdrowie obywateli, jest wspieranie firm i obrona miejsc pracy”.

– Stworzyliśmy mechanizmy, które nie tylko służą przetrwaniu, ale pozwalają wierzyć, że w drugiej połowie bieżącego roku nastąpi dynamiczne odbicie. Uratowaliśmy ponad 5 mln miejsc pracy i dziś mamy najniższe bezrobocie w Unii Europejskiej. Już czas, aby od obrony przejść do inwestycyjnej ofensywy. Wezwaniem do działania jest hasło tegorocznego Kongresu: „Polska 2030” – mówił premier Mateusz Morawiecki.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl