PAP/Marcin Bielecki

Premier: Jeszcze w tym roku będziemy kontynuować program dla gmin popegeerowskich w wysokości 1 mld złotych

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że jeszcze w tym roku na polską wieś popegeerowską trafi 1 mld złotych, a w kolejnym co najmniej 1,5 mld złotych. Szef rządu przemawiał w trackie IV edycji ogólnopolskiego święta „Wdzięczni polskiej wsi” w Bobolicach w woj. zachodniopomorskim.

https://twitter.com/PremierRP/status/1431987797842448387

W swoim wystąpieniu w Bobolicach szef rządu podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy zrobi wszystko, żeby walczyć o lepszą przyszłość polskiej wsi, jej pomyślność oraz o polskiego rolnika. Zapewnił też kontynuację programu dla gmin popegeerowskich.

– Program będziemy kontynuować jeszcze w tym roku, w wysokości 1 miliarda złotych przeznaczonego na polską wieś popegeerowską. W kolejnym roku co najmniej 1,5 miliarda złotych, a więc 10 razy więcej niż dotychczasowy program. Polska wieś zasługuje na to, żeby wyrównać warunki życia między polską wsią a miastem, bo dla zbyt wielu polityków obozu liberalnego, naszych oponentów gospodarczych, życie polityczne kończyło się na opłotkach wielkich miasta – mówił Mateusz Morawiecki.

Fundusz pierwszej edycji programu dla gmin popegeerowskich podwyższono do 340 mln złotych. W jego ramach dofinansowanie otrzymały 594 inwestycje na terenach, w których funkcjonowały Państwowe Gospodarstwa Rolne.

RIRM

drukuj