Premier Iraku ogłosił koniec wojny z tzw. Państwem Islamskim

Premier Iraku ogłosił koniec wojny z tzw. Państwem Islamskim. Siły rządowe całkowicie kontrolują już granicę iracko-syryjską. Walki toczyły się trzy lata.

Irackie siły rządowe w pełni panują już nad granicą iracko-syryjską. To oznacza koniec wojny z tzw. Państwem Islamskim – ogłosił premier Iraku Hajdar Dżawad al-Abadi.

– Nasze wojska całkowicie oczyściły wyspy Niniwa i Anbar. W pełni kontrolujemy granice Iraku i Syrii. To zwycięstwo nie tylko Irakijczyków, ale także całego świata – zaznaczył premier Iraku.

Wojna z dżihadystami rozpoczęła się trzy lata temu. Islamiści przejęli wówczas jedną trzecią kraju, a na przejętym terytorium ogłosili samozwańczy kalifat. Pod kontrolą dżihadystów znalazło się m.in. jedno z największych miast – Mosul. Szybko stał się on jednym z bastionów tzw. Państwa Islamskiego. Choć terytorium opanowane przez bojowników ISIS zostało odbite, nadal mają jednak oni realne możliwości na przeprowadzanie zamachów w tym kraju. 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl