Premier: gazyfikacja będzie prowadzona w 300 gminach

Gazyfikacja będzie prowadzona w 300 gminach, czyli obejmie ponad 10 proc. wszystkich gmin w Polsce – powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że gaz to dla Polski bardzo ważne krajowe źródło energii.

„Gazyfikacja w 300 gminach, czyli ponad 10 proc. wszystkich gmin w Polsce, a myślę, że jak znam pana ministra (energii Krzysztofa – PAP) Tchórzewskiego, to będzie to bliżej 15 albo 20 proc. Bo też rozmawialiśmy o rożnych programach na najbliższych parę lat” – powiedział premier Morawiecki, który uczestniczy w konferencji na temat programu przyspieszonej gazyfikacji w Halinowie razem m.in. z ministrem energii.

Mateusz Morawiecki wskazał, że „gaz jest dla nas bardzo ważnym krajowym źródłem energii”.

„Wydobywamy nieco ponad 4 mld metrów sześciennych z ponad 17 mld metrów sześciennych, które zużywamy. Im więcej będziemy mogli sami wydobywać, a później przez sieć naszą rozpowszechniać i używać w gospodarstwach domowych i w przemyśle, tym czystsze będzie nasze powietrze. Ale też tym bardziej będziemy niezależni od zewnętrznych źródeł gazu” – tłumaczył.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl