Premier Beata Szydło: Celem Polski i Holandii obrona rynku wewnętrznego

Polska i Holandia mają bardzo mocne przekonanie, że naszym wspólnym celem powinna być obrona rynku wewnętrznego – powiedziała w środę premier Beata Szydło w Hadze, gdzie m.in. spotkała się z premierem Holandii Markiem Rutte oraz z przedstawicielami Polonii.

Zarówno Polska jak i Holandia mają bardzo mocne przekonanie, że naszym wspólnym celem powinna być obrona rynku wewnętrznego – powiedziała Szydło. Jej zdaniem, po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE to Polska i Holandia staną się państwami, które przejmą na siebie ciężar obrony wspólnego rynku.

Beata Szydło podczas rozmów z holenderskim premierem omówiła m.in. bieżące wyzwania stojące przed Unią Europejską, a także kwestie bezpieczeństwa.

Nie zabrakło również tematu dotyczącego Polaków pracujących w Holandii oraz nauki w holenderskich szkołach języka ojczystego przez polskie dzieci.

– Dzisiaj w mojej ocenie odbyło się bardzo dobre spotkanie z panem premierem Markiem Rutte. Rozmawialiśmy o tym co w tej chwili jest najistotniejsze w Unii Europejskiej, a więc o zmianach, które muszą nastąpić. Rozmawialiśmy o czekającym nas spotkaniu w Rzymie, na którym chcemy (wszystkie 27 państw) przyjąć wspólny dokument. Musi on jednak być dobrze przygotowany i zawierać postulat polski, poza podsumowaniem tego co już w Unii się wydarzyło, musi zawierać również wskazania na przyszłość i pokazać kierunki zmian, które UE powinna podjąć. Rozmawialiśmy również o Brexicie i rozmawialiśmy o naszych wzajemnych bilateralnych relacjach – mówiła premier Beata Szydło.

TV Trwam News/RIRM/PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl