Prawie wszystkie plaże w Trójmieście zamkniętych z powodu sinic

Wszystkie kąpieliska w Gdańsku, Gdyni i Sopocie, z wyjątkiem plaży Gdańsk-Świbno, są zamknięte z powodu zakwitu sinic – podała w środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna (WSSE) w Gdańsku.

Na półwyspie Helskim jedyna plaża nieczynna z powodu sinic znajduje się w Juracie. Nad otwartym morzem nie należy się kąpać w Karwieńskich Błotach, Karwi, Ostrowie oraz Jastrzębiej Górze.

Nad Zatoką Gdańską, oprócz plaży w Świbnie, kąpiel dozwolona jest w Mikoszewie, Jantarze i Stegnie oraz dalej na wschód w Krynicy Morskiej. Na północ od Gdyni można bezpiecznie kąpać się m.in. w Mechelinkach, Rewie i Pucku.

WSSE przypomina, że w przypadku obfitego zakwitu sinic, stacja zaleca absolutny zakaz wchodzenia do wody. Kąpiel w zanieczyszczonej sinicami wodzie może spowodować niekorzystne reakcje organizmu: od wysypek na skórze po zaczerwienienie spojówek. W przypadku połknięcia takiej wody mogą wystąpić dolegliwości układu pokarmowego w tym m.in. biegunka, wymioty i bóle brzucha.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl