Poznań: Proces „Hossa” odroczony do 28 czerwca

Do 28 czerwca został odroczony proces „króla mafii wnuczkowej” Arkadiusza Ł. ps. „Hoss”. W piątek na sali rozpraw poznańskiego sądu okręgowego „Hoss” źle się poczuł i poprosił o wezwanie karetki. Oskarżonemu udzielono pomocy medycznej i odprowadzono go do aresztu śledczego.

„W dniu dzisiejszym została udzielona pomoc medyczna oskarżonemu Arkadiuszowi Ł. przez ratowników medycznych na sali rozpraw. Z oświadczenia ratowników wynika, że oskarżony miał napad dusznicy bolesnej niestabilnej – z uwagi na chorobę, na którą cierpi. W wyniku podjętych działań medycznych objawy ustąpiły, co potwierdził pacjent. Jednak zdaniem ratowników medycznych sytuacja stresowa w dniu dzisiejszym może spowodować nawrót objawów chorobowych zagrażających jego zdrowiu” – powiedziała w piątek sędzia Karolina Siwierska.

Z uwagi na stan zdrowia „Hossa” sąd postanowił odroczyć rozprawę do 28 czerwca. Do tego czasu Arkadiusz Ł. ma zostać poddany szczegółowym badaniom lekarskim.

Proces Arkadiusza Ł. miał się rozpocząć w piątek o godz. 10.00. Po pierwszych wnioskach obrońców „Hoss” przekazał policji, że źle się czuje i poprosił o wezwanie karetki pogotowia.

Według prokuratury, Arkadiusz Ł. to pomysłodawca oszustw metodą „na wnuczka”. Śledczy zarzucają mu udział w grupie przestępczej i wyłudzenie tą metodą kilku mln zł w Niemczech, Szwajcarii i Luksemburgu. Oszustwa „na wnuczka” za granicą – zdaniem śledczych – miały się członkom grupy bardziej opłacać, ponieważ emeryci w krajach Europy Zachodniej mieli większe oszczędności.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl