Poznań: konferencja nt. islamizacji Europy

Europa i Polska w Obliczu Wyzwań Islamu”- to tytuł konferencji trwającej w ośrodku Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kongres Kobiet Konserwatywnych. W spotkaniu biorą udział przedstawiciele świata nauki,  Kościoła i polityki.

Konferencja została podzielona na trzy panele. W pierwszym prelegenci przedstawią diagnozę sytuacji; następnie zebrani wysłuchają świadectw. Na koniec będą zastanawiać się, jak przeciwdziałać groźnym zmianom społecznym.

Natasza Dembińska-Urbaniak, przewodnicząca Kongresu Kobiet Konserwatywnych, wyjaśnia, dlaczego stowarzyszenie podjęło właśnie taki temat jak islamizacja Europy.

– Inspiracją są strach i tajemnica, która kryje się pod samą islamizacją. Cały czas media nas bombardują informacjami, że w krajach Europy dzieje się bardzo źle, że imigranci zdobywają Europę. Boimy się, że lada chwila dotrze to do Polski i zachwieje naszą tożsamość chrześcijańską – my się tego przede wszystkim obawiamy. Ciekawe też dla mnie jest, dlaczego kobiety się tym zajmują? Bo wydawałoby się, że ta kwestia rozwiązania tematu jest bardziej dla mężczyzn, a tu jednak chyba kobiety mają większą intuicję i chcą chronić swoje rodziny – wskazuje Natasza Dembińska-Urbaniak.

W konferencji bierze udział Miriam Shaded, która domaga się delegalizacji Islamu. Prezes Fundacji Estera podkreśla, że w Polsce mamy wolność wyznania i religii, a w jej ocenie islam nie daje wolności wyznawcom i niewiernym.

Patronat nad wydarzeniem objął ks. abp. Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl