fot. twitter.com/CaritasPolska

Poznań: dzięki akcji Caritas – ciepły posiłek dla seniorów z dostawą do domu

Dzięki akcji Caritas Poznań, od poniedziałku każdy senior będzie mógł zamówić ciepły obiad z darmową dostawą do domu. W menu przygotowanym przez Bar Caritas znajdą się m.in. zupy, pierogi, naleśniki, a także dania mięsne w zestawie z ziemniakami i surówką.

„Trudna sytuacja, z jaką przyszło nam się mierzyć w czasie trwania pandemii sprawiła, że u wielu osób starszych nie mających wsparcia ze strony rodziny pojawiła się potrzeba dostarczenia do domu gotowego ciepłego posiłku” – podkreślił zastępca dyrektora Caritas Poznań ks. Łukasz Łukasik.

Jak dodał, od poniedziałku każdy senior będzie mógł zamówić obiad z darmową dostawą do domu.

„W menu pojawiają się m.in. zupy, pierogi, naleśniki, dania mięsne w zestawie z ziemniakami i surówką. Posiłki przygotowywane będą przez Bar Caritas, a ich ceny dostosowane na każdą kieszeń” – wskazał.

Zamówienia na posiłki można będzie składać telefonicznie pod numerem telefonu: 61 835 68 94. Obiady rozwożone będą od poniedziałku do piątku w godzinach 13.00-14.00. Każde zamówienie złożone do godziny 10.00 dostarczone będzie tego samego dnia.

Ks. Łukasz Łukasik podkreślił, że to już kolejna akcja skierowana dla seniorów w ostatnim czasie. Jak wskazał, w trosce o zdrowie osób starszych wolontariusze Caritas Archidiecezji Poznańskiej od kilku tygodni aktywnie działają m.in. w ramach akcji „Zakupy dla Seniora”.

„W celu zminimalizowania ryzyka zakażeniem wśród osób starszych i zatrzymania w domach został powołany wolontariat kryzysowy, w ramach którego ochotnicy robią zakupy i dostarczają je pod wskazany adres” – tłumaczył duchowny.

W Wielkopolsce do tej pory odnotowano 898 przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 49 osób zmarło, a 56 wyzdrowiało.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl