fot. PAP/Marek Zakrzewski

Poznań: Akcja policyjnych antyterrorystów; ewakuowano mieszkańców bloku

Od piątkowego wieczora trwa akcja policji w jednym z bloków przy ul. Inflanckiej w Poznaniu. W akcji uczestniczą m.in. policyjni antyterroryści; ewakuowano mieszkańców budynku.

Według nieoficjalnych informacji w budynku zabarykadował się mężczyzna. Policja nie potwierdza tych doniesień, nie chce też na razie informować o szczegółach zdarzenia. Część ulic w okolicy jest zamknięta dla ruchu.

W związku z policyjną akcją ewakuowani zostali mieszkańcy budynku. Jak poinformował wiceprezydent Poznania Mariusz Wiśniewski, jeszcze w piątek Centrum Zarządzania Kryzysowego podstawiło dla nich autobus MPK.

„Część osób udała się do swoich bliskich. Następnie osoby przebywające w autobusie zostały przewiezione na komisariat policji, a później – po godz. 6.00 rano – do salki w kościele pw. Najświętszej Bogurodzicy Maryi, gdzie dzięki uprzejmości proboszcza mogli coś zjeść. Obecnie wszyscy ewakuowani są bezpieczni i przebywają u rodzin i bliskich” – poinformował.

Policjanci zamknęli dla samochodów ul. Inflancką na odcinku od ul. Pawiej do ul. Piłsudskiego. Inaczej jeżdżą też autobusy.

 

PAP/RIRM

drukuj