Pozew przeciwko telewizji ZDF

W Krakowie rozpoczął się proces przeciwko niemieckiej telewizji ZDF za użycie kłamliwego sformułowania „polskie obozy zagłady”. Stację pozwał były więzień KL Auschwitz Karol Tendera. Pozew przeciwko telewizji w imieniu Tendery wniosło Stowarzyszenie Patria Nostra z Olsztyna.

Niemiecka telewizja na swojej stronie internetowej ,,polskimi obozami zagłady”  nazwała niemieckie nazistowskie obozy Auschwitz i Majdanek. Sformułowania tego dziennikarze użyli w zapowiedzi do programu dokumentalnego o niemieckich nazistowskich miejscach zagłady.

Poszkodowani będą domagać się sprostowania i przeprosin – mówi  mecenas Lech Obara ze Stowarzyszenia Patria Nostra.

Uważamy, że publiczna telewizja niemiecka jest ostatnią, od której można by w jakiś sposób oczekiwać braku wiedzy o tym, kto stworzył obozy zagłady oraz kto był odpowiedzialny za holocaust. W związku z tym wystąpiliśmy z pozwem, którym chcemy osiągnąć przeprosiny i zobowiązanie się do nieużywania w przyszłości tego rodzaju określeń – powiedział Lech Obara.

Prawnicy reprezentujący niemieckiego nadawcę nie komentują sprawy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl