Waldemar Buda (fot. gov.pl)

Powstanie nowy most przy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla

Przy obwodnicy Kędzierzyna-Koźla powstanie nowy most. Inwestycja, która usprawni komunikację ma być gotowa do października 2021 roku. Większość kosztów pokryje Fundusz Dróg Samorządowych.

Na północy Kędzierzyna-Koźla powstaje obwodnica. Uzupełni ona układ dróg skomunikowanych z autostradą A4. Jednocześnie obwodnica ma odciążyć miasto od ciężkich pojazdów. Teraz podjęto decyzję, że do projektu zostanie dołączona budowa mostu.

– W Kędzierzynie-Koźlu powstanie od lat wyczekiwana wyprawa mostowa, która dopełni pewnego rodzaju ciągi komunikacyjne między obwodnicą a jezdniami wokół tej obwodnicy – wskazał Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

Inwestycja będzie realizowana w ramach programu „Mosty dla Regionów”. Większość kosztów budowy pokryje rządowy Fundusz Dróg Samorządowych.

– Po pierwsze, jest to ponad 800 tys. zł przeznaczone z rządowego programu na finansowanie tego projektu. Po drugie, jest to ponad 60 mln zł na jego wybudowanie. Zatem 80 proc. kosztów rząd bierze na siebie – dodał Waldemar Buda.

Teren budowy obwodnicy to dwie spore strefy inwestycyjne. Strefa Aktywności Gospodarczej w Ujeździe oraz tzw. Pole Południowe w Kędzierzynie-Koźlu. Realizacja inwestycji ułatwi dojazd do tych terenów.

TV Trwam News

drukuj