fot. PAP/Radek Pietruszka

Powołanie Rady ds. Ochrony Zdrowia

W Pałacu Prezydenckim rozpoczęła się uroczystość powołania przez prezydenta Andrzeja Dudę Rady do spraw Ochrony Zdrowia.

Rada do spraw Ochrony Zdrowia ma koncentrować się na sprawach dla Polaków najważniejszych.

– Na sprawach zdrowia i systemu opieki zdrowotnej – wskazała szef Kancelarii Prezydenta RP Grażyna Ignaczak–Bandych.

Rada skupiać będzie wybitnych polskich lekarzy wielu specjalności, osoby zarządzające służbą zdrowia, profesorów i praktyków.

– Wierzymy, że ich wiedza i doświadczenie pomogą jeszcze lepiej realizować misję pana prezydenta, którą jest poprawa jakości życia polskich rodzin – mówiła Grażyna Ignaczak – Bandych.

Dziś niewątpliwie ogromnym wyzwaniem jest wzmocnienie polskiej służby zdrowia po ustaniu pandemii koronawirusa.

– Szczepienia oraz nasza odpowiedzialność za siebie i za innych pomogą nam wrócić do normalności, ale COVID-19 to nie jedyna choroba atakująca Polaków. Nadal musimy udoskonalać system walki z chorobami układu krążenia czy nowotworami – zwróciła uwagę szef Kancelarii Prezydenta RP.

Rada do spraw Ochrony Zdrowia powstanie w ramach Narodowej Rady Rozwoju, która jest gremium konsultacyjno-doradczym przy Prezydencie Rzeczypospolitej Polskiej.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl