fot. PAP/Marcin Bielecki

POT: 87 proc. Polaków planujących urlop chce spędzić go w kraju

87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, chce spędzić go w kraju, najczęściej w górach lub nad morzem – podaje Polska Organizacja Turystyczna. Po to, by wesprzeć branżę, POT rusza z kampanią zachęcającą do podróżowania po Polsce.

Jak zaznaczyła POT we wtorkowym komunikacie, Polacy są spragnieni podróżowania. Z badań przygotowywanych na zlecenie POT wynika, że 87 proc. Polaków, którzy planują urlop w najbliższych miesiącach, zamierza spędzić go w kraju.

„To pozwala z optymizmem spojrzeć na perspektywę tegorocznych wakacji” – oceniono.

Najczęściej planujemy wyjazdy w góry (34 proc.), nad morze (27 proc.) lub do miejscowości położonych nieopodal jezior (16 proc.).

„Dzięki kolejnym etapom odmrażania gospodarki turystyka krajowa zaczyna się odradzać” – czytamy w informacji.

POT, by wesprzeć polską branżę turystyczną, rozpoczyna kampanię „Odpoczywaj w Polsce”. Jej celem jest, jak wyjaśniono, zainspirowanie Polaków do podróżowania po kraju. Akcja została opracowana wspólnie z regionalnymi i lokalnymi organizacjami turystycznymi. Na potrzeby kampanii POT stworzyła stronę https://odpoczywajwpolsce.pl/, gdzie prezentowana jest oferta turystyczna naszego kraju.

„To punkty startowe do odkrywania okolicy” – wskazał prezes Polskiej Organizacji Turystycznej Robert Andrzejczyk.

Na umieszczonej na stronie interaktywnej mapie przedstawiono produkty turystyczne nagrodzone Certyfikatami POT, zdobywców tytułu „Polska Marka Turystyczna” oraz laureatów konkursu „EDEN – European Destination of Excellence” i „Na wsi najlepiej – 12 dobrych praktyk w turystyce wiejskiej”. POT zachęca też do odwiedzania miejsc znajdujących się na liście światowego dziedzictwa UNESCO czy do poznawania bogactwa parków narodowych.

Wiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, cytowany w komunikacie POT podkreślił, że Polska jest piękna i ma turystom wiele do zaoferowania.

„Jestem przekonany, że na specjalnie stworzonym przez POT portalu każdy znajdzie inspirację do zaplanowania wyjątkowej podróży” – wskazał.

Kampania, która ruszyła we wtorek, potrwa osiem tygodni. W tym czasie oferta turystyczną wszystkich regionów kraju będzie promowana m.in. w cyklu „PnŚ na lato – Odpoczywaj w Polsce” w TVP. Kampanię mają też wspierać spoty m.ni. w kanałach tematycznych TVP oraz Polsat i Polsat News oraz reklamy internetowe.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl