zdjęcie ilustracyjne / fot. pixabay.com

Poszukiwany od 16 lat mieszkaniec Mysłowic zatrzymany w Irlandii

Aż 16 lat ukrywał się przed polskim wymiarem sprawiedliwości mieszkaniec Mysłowic, podejrzany o przywłaszczenia na kwotę blisko ćwierć miliona złotych. Mężczyznę, ściganego listem gończym i Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA), namierzyli mysłowiccy policjanci. Podejrzany ukrywał się w Irlandii.

St. sierż. Damian Sokołowski w Komendy Miejskiej Policji w Mysłowicach powiedział we wtorek, że 45-latek był od 2004 r. poszukiwany za przestępstwa przywłaszczenia pieniędzy oraz mienia o łącznej wartości ponad 240 tys. zł. W 2018 r. wydano za nim ENA.

„Policjanci zbierali informacje i starali się ustalić miejsce jego pobytu. Ostatecznie stróże prawa ustalili, że 45-latek przebywa w Irlandii. Zebrane informacje przekazali za pośrednictwem Komendy Głównej Policji do irlandzkich służb, a tamtejsi policjanci zatrzymali poszukiwanego” – przekazał st. sierż. Damian Sokołowski.

Po przeprowadzeniu wszystkich wymaganych przepisami czynności, w ubiegłym tygodniu mężczyznę przekazano polskim służbom. Został on osadzony w areszcie, gdzie będzie oczekiwał na proces. Za zarzucane mu przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl