(fot.PAP)

Poszkodowani ws. Amber Gold walczą o odszkodowania

Poszkodowani przez Amber Gold wciąż walczą o odszkodowania – tym razem od Skarbu Państwa. Kancelaria prawna Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy przygotowuje pozew zbiorowy w tej sprawie – pisze „Puls Biznesu”.

Prawnicy wytykają w nim opieszałość prokuratury. Do 17 września będą zbierane zapisy od osób pokrzywdzonych przez piramidę finansową.

Poseł Marcin Mastalerek zauważył, że od początku ludzie, którzy zostawili swoje oszczędności w Amber Gold nie mogli liczyć na władze.

– Od państwa słyszeli, że państwo się w takie sprawy nie angażuje, że państwo nie jest od tego, żeby łapać oszustów i złodziei. Taki był sens słów Donalda Tuska. Słyszeliśmy, że przecież były ostrzeżenia Komisji Nadzoru Finansowego, gdzieś daleko ukryte na stronie internetowej. Państwo od początku nie stało po stronie ludzi – stwierdza poseł Marcin Mastalerek.

Do tej pory w sprawie piramidy finansowej złożono już trzy pozwy zbiorowe, jednak żaden nie przyniósł efektów. Do prokuratury zgłosiło się dotychczas 18 tysięcy osób poszkodowanych przez Amber Gold na około 800 milionów złotych. Syndyk masy upadłości odzyskał do tej pory około 30 milionów złotych.

RIRM

drukuj