fot. PAP/CTK

Poszczególne kraje łagodzą restrykcje dotyczące pandemii koronawirusa

Francja szykuje się do odmrażania gospodarki, apele o wdrożenie planu łagodzenia restrykcji pojawiają się także w Wielkiej Brytanii. W Chinach część uczniów wróciła do szkół po przerwie spowodowanej pandemią.

Chińskie Wuhan jest wolne od koronawirusa. W szpitalach w tym mieście nie ma ani jednego pacjenta z COVID -19.

– Uważamy wszystkich naszych hospitalizowanych pacjentów za wyleczonych z COVID-19 – powiedziała Jiao Yahui z chińskiej narodowej komisji zdrowia.

To właśnie Wuhan uważane jest za źródło epidemii. Tymczasem Chiny odrzucają pojawiające się zarzuty o szerzenie dezinformacji w związku z koronawirusem. Nie chodzi tu tylko o zaniżanie liczby zakażonych i zmarłych obywateli tego kraju, ale także o odrzucanie odpowiedzialności za wybuch epidemii.

– To co zrobiły Chiny, zyskało uznanie społeczności międzynarodowej. Uczciwie można powiedzieć, że to uznanie dla Chin jest wynikiem ciężkiej pracy, szczerości i odpowiedzialności. Tego nie da się osiągnąć, szerząc dezinformację – mówił Geng Shuang, rzecznik chińskiego MSZ.

Raport o dezinformacji w sprawie koronawirusa przygotowała unijna dyplomacja, która także znalazła się w ogniu krytyki po tym, gdy świat obiegła informacja o ugięciu się pod presją Chin.

Podczas gdy Chińczycy wracają do normalności, pod względem ilości zakażonych osób wyprzedzili ich Rosjanie. Tu stabilizacja spodziewana jest na połowę maja.

Dziś plan łagodzenia restrykcji przedstawi francuski rząd.

W niedzielę z domów po wielotygodniowej izolacji mogły wyjść dzieci w Hiszpanii.

Naciski na odmrażanie gospodarki są także w Wielkiej Brytanii. „Nie możemy utracić tego, co już osiągnęliśmy” – wskazał premier Boris Johnson.

– Wiem, że to jest trudne. Chcę, aby gospodarka rozwijała się tak szybko, jak to możliwe, ale odmawiam przekreślenia ofiary, którą ponieśli Brytyjczycy i zaryzykowania drugiego szczytu. Proszę was, powstrzymajcie swoją niecierpliwość – akcentował premier Wielkiej Brytanii.

Naciski na odmrażanie całej gospodarki są także w Niemczech. Przewodniczący Bundestagu Wolfgang Schäuble stwierdził, że nie wszystko musi być podporządkowane ochronie życia, co odbiło się w niemieckich mediach szerokim echem.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl