fot. PAP/Marcin Obara

Posłowie zagłosują wieczorem nad wnioskiem o wotum nieufności wobec ministra Z. Ziobry

Sejm rozpatrzy dziś wieczorem wniosek Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Na początku tygodnia wniosek odrzuciła sejmowa Komisja Sprawiedliwości i Praw Człowieka.

Posłowie opozycji zarzucają szefowi MS m.in. niedopełnianie obowiązków oraz przekraczanie uprawnień ws. afer w SKOK oraz KNF. Twierdzą też, że minister prowadzi działania zmierzające do rzekomego wyprowadzenia Polski z UE.

PO-KO ocenia, że Zbigniew Ziobro osłabia pozycję resortu, co ma obniżać praworządność oraz poczucie bezpieczeństwa obywateli.

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki uważa, ze wniosek o odwołanie ministra Zbigniewa Ziobry jest szansą na pokazanie, jak wiele udało się zrobić w resorcie.

– Wszystkie dane, które można zmierzyć i które są uznawane na świecie jeżeli chodzi o jakość pracy wymiaru sprawiedliwości, są lepsze niż były. Przestępczość pospolita spada, przestępczość kryminalna spada, wykrywalność rośnie. Poczucie bezpieczeństwa Polaków również jest na rekordowo wysokim poziomie. Dodatkowo mamy spadek powrotności do przestępstw. Naprawdę ileś wymiernych rzeczy, które da się zmierzyć, nie w sposób subiektywny (że coś mi się podoba politycznie lub nie) ale w sposób obiektywny wskazuje jasno na to, że wymiar sprawiedliwości w Polsce przeszedł naprawdę głęboką reformę i doceniają to Polacy. To widać w tych obiektywnych badaniach – podkreśla Patryk Jaki.   

Wszystko wskazuje na to, że większość sejmowa obroni ministra Zbigniewa Ziobrę. Szef resortu sprawiedliwości pełni także funkcję Prokuratora Generalnego.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl