fot. pixabay.com

Posłowie doskonalą umiejętności z zakresu cyberbezpieczeństwa

Polscy posłowie uczestniczą w szkoleniach z cyberbezpieczeństwa. Wśród omawianych zagadnień są m.in. dwuetapowe zabezpieczanie kont w mediach społecznościowych, techniki cyberataków i metody ich zapobiegania.

15 listopada Państwowy Instytut Badawczy Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa rozpoczął kolejne zajęcia z dziedziny cybernetyki. Do tej pory wzięło w nich udział ok. 100 posłów.

– W reakcji na ataki cybernetyczne na posłów, na przedstawicieli władzy (…) Kancelaria Sejmu wraz z innymi instytucjami odpowiedzialnymi za cyberbezpieczeństwo organizuje takie szkolenia dla posłów. Odbyły się już co najmniej dwie tury – wskazał Radosław Fogiel z PiS.

Posłowie mogą poznać techniki, jakimi posługują się cyberprzestępcy i metody zabezpieczenia przed atakami. Na zajęciach przekazywana jest wiedza z zakresu phishingu oraz bezpiecznego logowania się do kont na stronach internetowych. Posłowie mają możliwość indywidualnych spotkań z ekspertami oraz ćwiczeń praktycznych m.in. z dwuetapowego logowania do kont.

– Zostałem wyposażony w dodatkową wiedzę, która będzie – jestem przekonany – przydatna – oznajmił Arkadiusz Marchewka, poseł KO.

Posłowie mogli także uzyskać fizyczne klucze bezpieczeństwa w postaci pendrive’ów, dzięki którym mogli korzystać z dwuskładnikowego uwierzytelniania przy logowaniu. Klucz umożliwia logowanie do kont na nowych, nieprywatnych urządzeniach. Zajęcia dla posłów prowadzone przez Naukową i Akademicką Sieć Komputerową potrwają do końca grudnia.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl