fot. PAP/Mateusz Marek

Posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. M. Dworczyk: Ważnym punktem w czasie spotkania będzie omówienie form pomocy dla Polaków wracających do kraju z zagranicy

O godz. 11.00 w kancelarii premiera Mateusza Morawieckiego rozpocznie się dziś posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. O spotkaniu poinformował Michał Dworczyk, szef KPRM. „Bardzo ważnym punktem w czasie spotkania będzie omówienie form pomocy dla Polaków wracających do kraju z zagranicy” – wskazał Michał Dworczyk w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

O godz. 11.00 odbędzie się dziś kolejne posiedzenie rządowego zespołu zarządzania kryzysowego.

– Przede wszystkim będzie miała miejsce ocena tego, jak wprowadzane zostają wczorajsze decyzje dotyczące czasowego zamknięcia granic, ograniczenia działalności galerii, zamknięcia restauracji i innych miejsc, w których prowadzona jest działalność rozrywkowa. Bardzo ważnym punktem w czasie spotkania będzie omówienie form pomocy dla Polaków wracających do kraju z zagranicy. Prezes Rady Ministrów podjął decyzję, że do części krajów polecą specjalne samoloty czarterowe polskich linii lotniczych, po to, żeby ułatwić powrót Polaków do kraju. W innych miejscach z kolei będzie udzielana pomoc konsularna – powiedział szef KPRM.

W ciągu dnia będziemy na pewno przedstawiali kolejne komunikaty i informacje dotyczące zarówno spraw, które będą mówione na posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, jak i bieżącej sytuacji w kraju – kontynuował Michał Dworczyk.

– W ostatnich dniach pojawia się dużo nieprawdziwych informacji tzw. fake newsów, zarówno w media społecznościowych, jak i na niektórych profilach znanych osób. Podkreślam, podobnie jak premier Mateusz Morawiecki, niezwykle ważna jest dzisiaj odpowiedzialność i korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji. Takim podstawowym źródłem informacji w sieci, w Internecie jest strona gov.pl/koronawirus [zobacz]. https://www.gov.pl/web/koronawirus Tam znajdziecie Państwo wszystkie prawdziwe informacje. Namawiam też do tego, żeby korzystać ze sprawdzonych mediów, a nie z tego, co można czasami znaleźć w intrenecie. Tam niestety mamy do czynienia z nieprawdziwymi informacjami, informacjami, które wprowadzają zaniepokojenie wśród Polaków. Będziemy z takimi nieodpowiedzialnymi działaniami walczyć – akcentował szef KPRM.

radiomaryja.pl

drukuj