fot. https://twitter.com/prezydentpl

Posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego po szczycie NATO

Andrzej Duda bierze dziś udział w posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego. Prezydent podsumowuje decyzje, jakie zapadły na szczycie NATO.

Prezydent Andrzej Duda zapowiadał chęć zwołania Rady Bezpieczeństwa Narodowego jeszcze przed wylotem do Madrytu, gdzie reprezentował Polskę na szczycie NATO.

– Po to, żeby z przedstawicielami wszystkich stron sceny politycznej spokojnie omówić bieżącą sytuację bezpieczeństwa Polski – mówił prezydent.

W Madrycie zapadły decyzje, o które polska dyplomacja zabiegała od dawna. Są to m.in. utworzenie stałego dowództwa V Korpusu Armii Stanów Zjednoczonych, a także wzmocnienie sił szybkiego reagowania z 40 tys. do 300 tys. żołnierzy. Turcja wyraziła też zgodę na rozszerzenie Sojuszu o Finlandię i Szwecję.

– Były to bardzo przełomowe obrady. Były to decyzje (…), które bardzo mocno przysłużą się zbudowaniu jeszcze większego poziomu bezpieczeństwa dla Polski i dla wschodniej flanki NATO – zwrócił uwagę premier Mateusz Morawiecki.

W dyskusji na Radzie Bezpieczeństwa Narodowego – oprócz prezydenta i premiera – biorą udział także marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie: obrony, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, koordynator służb specjalnych, szefowie ugrupowań politycznych w parlamencie lub przewodniczący ich klubów i kół, szef Kancelarii Prezydenta RP oraz szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Po raz ostatni w takim gronie politycy spotkali się w marcu, by omówić sytuację wokół wojny na Ukrainie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl