Poseł Kaczmarczyk odszedł z klubu Kukiz’15; w wyborach ma startować z listy PiS

Poseł Norbert Kaczmarczyk odszedł z klubu Kukiz’15 i ma przejść do klubu Prawa i Sprawiedliwości. W rozmowie z PAP Kaczmarczyk zapowiedział, że w jesiennych wyborach będzie startować z listy PiS w okręgu tarnowskim.

W rozmowie z PAP Kaczmarczyk przyznał, że informację o wyjściu z klubu Kukiz’15 złożył u marszałka Sejmu w czwartek. Obecnie jest posłem niezrzeszonym, ale – jak dodał – kwestią formalną jest jego przejście teraz do klubu PiS.

„Na spotkaniach po wyborach do europarlamentu byłem za tym, żeby klub Kukiz’15 poszedł w koalicję z Prawem i Sprawiedliwością, bo to wydawało mi się w tym momencie naturalny kierunek” – powiedział Kaczmarczyk. W jego ocenie, Kukiz’15 powinien iść w szerokiej koalicji „na styl amerykański”, aby móc walczyć o swoje postulaty w obozie Zjednoczonej Prawicy.

Kaczmarczyk zaznaczył, że nie powie złego słowa o swoim byłym klubie, ani na jego lidera Pawła Kukiza.

„To był super klub, wspaniały klub i mam nadzieję, że jest jeszcze na to szansa, że dołączy do Zjednoczonej Prawicy” – dodał poseł.

„Podjąłem tę decyzję samodzielnie, odpowiedzialnie, bo wiedziałem, że nie zmierza to w tym kierunku” – podkreślił.

„Będę kandydował z okręgu tarnowskiego do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości” – poinformował były już poseł Kukiz’15.

Jak zapewnił, wiele go łączy z PiS.

„Nie jestem osobą, która nagle sobie uwidziała, że jest prawicowa. Głosowałem za sztandarowymi projektami PiS jako członek klubu Kukiz’15” – powiedział. Wymienił m.in. program „500 plus”, dodatkowe świadczenia emerytalne i rentowe, czy wsparcie dla niepełnosprawnych.

Po odejściu Kaczmarczyka klub Kukiz’15 liczy 24 posłów.

Do sprawy Kaczmarczyka odniósł się w rozmowie z PAP wiceszef klubu Kukiz’15 Jarosław Sachajko.

„Prawo i Sprawiedliwość kupuje posłów jak krowy na targu, co jest skrajnie niebezpieczne, bo skoro się kupczy posłami, to oznacza, że nie ma się właściwie żadnego szacunku dla obywateli i można ich dowolnie potraktować zaraz po wyborach” – powiedział.

„Poseł Norbert Kaczmarczyk ładnie się wypowiadał, dobrze głosował, poparł wiele cennych inicjatyw Prawa i Sprawiedliwości, tylko tak naprawdę nic nie zrobił, żadnego projektu ustawy, nic, co by miało pomóc Polakom” – stwierdził Sachajko.

Pierwszy o odejściu Kaczmarczyka poinformował Kurier Tarnowski. W piątek szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w TVN24 mówił o listach, które jego ugrupowanie ma ogłosić. Poinformował przy tym, że jest „parę osób” z Kukiz’15, które zgłosiły się do PiS, aby wystartować z list tej partii. Dopytywany, czy na listach PiS może pojawić się nazwisko wiceszefa klubu Kukiz’15 Tomasza Rzymkowskiego, odparł: „Tak, może się pojawić”.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl