fot. flickr.com

Portugalia: policja zatrzymała mężczyznę planującego zamach na prezydenta

Policja w Portugalii ujęła mężczyznę, który zamierzał przeprowadzić zamach na prezydenta Marcelo Rebelo de Sousę. Osobnik domagał się miliona euro w zamian za odstąpienie od planu zabicia szefa państwa.

Kierownictwo portugalskiej policji sprecyzowało w komunikacie, że mężczyzna, który od trzech miesięcy groził zamachem na życie prezydenta, to specjalista ds. uzbrojenia.

Śledztwo w tej sprawie ruszyło w październiku po odebraniu przez kancelarię prezydenta anonimowego listu zawierającego żądanie wypłacenia 1 mln euro za „“zachowanie przy życiu prezydenta” oraz nabój do broni palnej.

Zatrzymany mężczyzna – jak ustalili śledczy – posiadał w swoim domu broń. Potwierdzono, że w przeszłości był notowany za rozboje.

Prezydent Rebelo de Sousa w rozmowie z mediami podziękował funkcjonariuszom policji za ujęcie grożącego mu śmiercią mężczyzny.

„Doceniam działania podjęte przez odpowiednie służby w tej sprawie” – powiedział szef państwa.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl