Portugalia: dewianci seksualni będą mogli adoptować dzieci

Portugalski parlament przyjął ustawę, zgodnie z którą dewianci seksualni będą mogli adoptować dzieci. Projekt przegłosowano pomimo powszechnego sprzeciwu portugalskiego społeczeństwa. Stało się to możliwe dzięki głosom zasiadających w parlamencie socjalistów, komunistów, socjaldemokratów i posłów partii zielonych.

Przyjęta ustawa pozwala na przysposobienie dzieci także tym osobom, które nie zalegalizowały związku zgodnie z portugalskim prawem, a żyją ze sobą co najmniej 2 lata.

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk, podkreśla, że takie prawo depcze godność człowieka.

– Jest to akt, który zapisuje się bardzo czarną kartą w dziejach rodziny w Europie, w dziejach troski o godność człowieka i wreszcie w dziejach demokracji. Jest to kolejny akt dewastacji małżeństwa i rodziny – tej instytucji, która niezależnie nawet od tego, czy jest uznawana za sakrament czy nie, ale w tradycji jest otoczona szczególną troską i szczególną opieką. Druga sprawa to dewastacja godności człowieka dlatego, że podporządkowanie tym parom partnerskim godności i dobra dziecka, które staje się w tym momencie towarem-przedmiotem zaspokajającym ich odczucia, potrzeby – to jest skandaliczne deptanie godności człowieka – ocenia ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Prawo do adopcji dzieci przez dewiantów seksualnych było już dwukrotnie wcześniej przedmiotem głosowania w 2012 i 2013 roku. W obu przypadkach deputowani rządzącej wówczas koalicji odrzucali projekty.

 

 

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl