fot. Glinka Academy

Ponad 500 dzieci wspólnie z Małgorzatą Glinką bawiło się i uczyło na pikniku zdrowia

Ponad 500 dzieci wzięło w pikniku zdrowia organizowanym przy wsparciu Glinka Academy w Szczecinie. W ramach projektu „Z pasją po zdrowie” cykl pikników odbywa się w sumie w szesnastu miastach całej Polski. Projekt wspierany jest przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

fot. Glinka Academy

Tegoroczne pikniki rozpoczęło spotkanie w Wałczu, tym razem spotkaliśmy się w Szkole Podstawowej nr 48 w Szczecinie. Naszą pasję po zdrowie zaszczepialiśmy pięciuset uczniom, w tym także siatkarzom i siatkarkom z naszego partnerskiego klubu Glinka Academy. W trakcie kilkugodzinnej zabawy i edukacji, promowaliśmy aktywność fizyczną oraz zdrowe odżywianie. Dzieci miały okazję do zabawy w całej szkole.

Bardzo się cieszę, że w Szczecinie pracują tak kreatywne osoby, którym nie przeszkodziła deszczowa pogoda – mówi Małgorzata Glinka, która bawiła się i uczyła razem z dziećmi, rozdawała autografy, pozowała do wspólnych zdjęć i odpowiadała na pytania.

fot. Glinka Academy

Pierwszy raz w życiu widziałam, żeby w środku szkoły rozłożyć „dmuchańce” i zorganizować tyle fajnych konkurencji czy zajęć. Dla mnie najważniejsze jest, że dzieciaki spędzają aktywnie czas a nie bawią się tylko przed komputerem czy telefonem. Fajnie było wrócić do Szczecina, w którym spędziłam dwa ostatnie lata mojej kariery, przypomnieć sobie tamten czas i fajnie się bawić z dzieciakami – podkreśliła.

W ramach cyklu we wrześniu pikniki dotarły lub dotrą do Przemyśla, Turku, Tomaszowa Mazowieckiego, Starogardu Gdańskiego, Szczecinka, Lęborka, Krzywina, Porabki, Kożuchowa, Milicza, Wieliczki, Lubowidza, Tarnowa i Śmigla. Wezmą w nich udział tysiące dzieci.

fot. Glinka Academy

Partnerem projektu jest Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Bardzo dziękuję wszystkim naszym partnerom, władzom samorządowym, sponsorom i Ministerstwu Kultury, dziedzictwa Narodowego i Sportu, dzięki temu wsparciu możemy prowadzić tak potrzebną, szczególnie w okresie pandemii, inicjatywę – dodaje Małgorzata Glinka.

 

Glinka Academy

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl