fot. flickr.com

Ponad 400 interwencji straży pożarnej w związku z pogodą

Strażacy interweniowali 415 razy, w związku z usuwaniem skutków zdarzeń atmosferycznych – poinformował dziś PAP rzecznik komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Paweł Frątczak.

W związku z silnym wiatrem i opadami deszczu, strażacy interweniowali w ciągu minionej doby 415 razy. Najwięcej zgłoszeń – 314 dotyczyło skutków silnego wiatru. 97 interwencji było związanych z opadami deszczu i 4 dotyczyły przyboru wód.

Strażacy najczęściej wyjeżdżali na Lubelszczyźnie – odnotowano 172 interwencje. Na Ziemi Świętokrzyskiej 81 razy i na Śląsku 74.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl