Ponad 14 tysięcy osób wspiera duchowo polskich misjonarzy

Już ponad 14 tysięcy osób wspiera modlitewnie polskich misjonarzy w ramach akcji „Misjonarz na Post”. Do inicjatywy dołączyć można w każdej chwili Wielkiego Postu.

6. edycja akcji została oficjalnie zainaugurowana 4 marca w Warszawie przez Sekretarza Generalnego KEP, ks. bp. Artura Mizińskiego, który wylosował ks. Andrzeja Kołacza SVD, pracującego na Tajwanie. Już w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu duchowego wsparcia dla polskich misjonarzy podjęło się kilkanaście tysięcy uczestników.

– Każda akcja misyjna początek swój bierze w wymiarze duchowym. Głosimy nie jakąkolwiek nowinę, ale Dobrą Nowinę o Jezusie Chrystusie i modlitwa jest tutaj pierwszą formą, którą możemy wspierać misjonarzy, którzy są na terenach misyjnych – zaakcentował ks. bp Artur Miziński.

Aby wziąć udział w akcji należy wejść na stronę www.misjonarznapost.pl i wypełnić krótki formularz, który wymaga jedynie naszego imienia, nazwiska i adresu e-mail, na który przyjdzie informacja z danymi wylosowanego misjonarza. Każdy indywidualnie wybiera formę duchowego wspierania przypisanego misjonarza lub misjonarki.

– Jest naprawdę bardzo wiele szczytnych inicjatyw wielkopostnych. Najważniejsze, abyśmy w tym czasie przybliżali się do Boga i stawali się coraz bardziej szlachetnymi chrześcijanami. To cieszy, że zainteresowanie naszą inicjatywą z roku na rok rośnie. Chodzi przede wszystkim o to, aby misjonarze czuli nasze wsparcie. Modlitwa ma przecież wielką moc. Świadomość tego, że są codziennie polecani Bogu ma dla nich z pewnością wielką wartość – podkreślił o. Marcin Wrzos OMI, pomysłodawca akcji, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

– Zachęcam z całego serca, aby objąć polskich misjonarzy szczególną opieką duchową – dodał kapłan.

Akcja jest dobrym pretekstem, żeby zainteresować się misjami.

 – W mediach społecznościowych codziennie dodajemy informacje, grafiki i filmiki, żeby wprowadzać uczestników w temat misji. Misjonarze podkreślają, że ta akcja jest im potrzebna – powiedziała Zofia Kędziora, koordynatorka akcji.

Naszym zadaniem jest sprawić, aby misjonarze nie czuli się osamotnieni.

– Praca misyjna nie jest łatwa. Każdy region świata stawia przed nami jakieś wymagania. Dlatego modlitwa jest nam niezwykle potrzebna – mówił ks. Tomasz Denicki pracujący obecnie na Jamajce.

– Misje to zawsze wyzwanie. Przede wszystkim zupełnie inne miejsce na kuli ziemskiej. Bardzo daleko od domu. Zupełnie inny klimat, zupełnie inne warunki, język, kuchnia. Zupełnie inne oczekiwania, mentalność – dodał ks. Szymon Czuwara, misjonarz pracujący na Alasce.

Honorowy patronat nad akcją objęli ks. abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP, metropolita poznański oraz ks. bp Jerzy Mazur SVD, Przewodniczący Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl