fot. pixabay.com

Ponad 11 tys. podrobionych certyfikatów szczepień w Niemczech

W Niemczech ujawniono ponad 11 tys. podrobionych certyfikatów szczepień. O sprawie poinformował jeden z niemieckich dzienników, który powołał się na dane z Państwowych Urzędów Kryminalnych wszystkich krajów związkowych.

Jak podaje niemiecki dziennik, tylko w Bawarii Państwowy Urząd Kryminalny od początku roku ujawnił 3070 przypadków oszustw. Mocno proceder nasilił się tam z końcem września, bo na początku tego miesiąca odnotowano ich tylko 110. W Nadrenii Północnej-Westfalii ujawniono 2495 przypadków, z czego blisko połowa została wykryta w ciągu ostatniego miesiąca. W Berlinie takich oszustw naliczono 1028. Równie wysokie, czterocyfrowe liczby notuje Hesja i Badenia-Wirtembergia. Co ciekawe w słabo zaludnionym Szlezwiku-Holsztynie ujawniono 550 przypadków oszustw, z czego 2/3 miało miejsce w ciągu ostatnich czterech tygodni.

Paszporty są łatwe do podrobienia, ponieważ nie zawierają zabezpieczeń. Dodatkowo dopiero od około tygodnia apteki są w stanie za pomocą serwera sprawdzić, czy numer partii podany w świadectwie szczepienia jest zgodny z rzeczywiście wydanymi i wykonanymi szczepionkami – napisał „Tageszeitung”.

Niemiecka policja zakłada, że duża liczba oszustw pozostaje niewykryta. Sfałszowane certyfikaty szczepień kosztowały od 50 do nawet 350 euro. By walczyć z tym procederem, od końca listopada w Niemczech za posługiwanie się fałszywym świadectwem szczepień grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności do lat dwóch. Z kolei za handel podrobionymi dokumentami do pięciu lat pozbawienia  wolności.

TV Trwam News/PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl