fot. pro-life.pl

„Pomóż ocalić życie bezbronnemu” – konkurs pro-life dla młodych

Trwa XVIII edycja konkursu „Pomóż ocalić życie bezbronnemu” o nagrodę im. bł. księdza Jerzego Popiełuszki. Celem inicjatywy jest promowanie ochrony każdego życia, uwrażliwianie młodych na drugiego człowieka oraz edukacja bioetyczna. Dzieła w postaci prac literackich, plastycznych czy  multimedialnych można nadsyłać do 31 stycznia 2022 roku.

fot. pro-life.pl

Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka jako organizator akcji czeka na prace afirmujące życie każdej osoby i podkreślające jego wartość. Mogą to być dzieła  poruszające zagadnienia tzw. aborcji, in-vitro czy tzw. eutanazji, ale pro-life to również   adopcja, miłość. Inicjatywa często angażuje całe rodziny. [więcej] 

„Najmłodsze dzieci rysują mamy w ciąży, swoje rodziny, czasem wielopokoleniowe i wielodzietne. Opisują adopcje i uwieczniają je na rysunkach. Swoje dzieła tworzą pod opieką rodziców albo nauczycieli. To oni decydują, jakie ujęcie tematu zaproponować, jak na danym etapie rozwoju dzieci powiedzieć im o miłości i szacunku do życia” – mówi Magdalena Guziak-Nowak z PSOŻC.

Rezultatem inicjatywy jest nie tylko ponad 26 tys. otrzymanych przez organizatorów prac, ale przede wszystkim jedno realnie uratowane życie. Uczennice z Żelichowa na potrzeby konkursu przygotowały film o kłócących się małżonkach.

fot. pro-life.pl

Mąż jest żołnierzem i wyjeżdża na misję pokojową, zanim zdąży się dowiedzieć, że jego żona jest w ciąży. Kilka tygodni później kobieta odkrywa, że choruje na białaczkę i musi wybierać, która walka będzie priorytetowa – o nią czy o dziecko. Po tym jak film nastolatków trafił do internetu, odezwała się do nich pewna mama z Białegostoku. Powiedziała, że dzięki niemu nie zdecydowała się na aborcję” – czytamy na oficjalnej stronie konkursu.

fot. pro-life.pl

fot. pro-life.pl

fot. pro-life.pl

fot. pro-life.pl

Family News Service

drukuj