fot. twitter.com/PolskaPolicja

Pomorskie: policjanci przechwycili 2,5 kg narkotyków; zatrzymano trzech mężczyzn

Kilogram amfetaminy i półtora kilograma marihuany przechwycili policjanci w Wejherowie. Funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak powiedziała w piątek Karolina Pruchniak z Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie, dwaj mężczyźni w wieku 30 i 35 lat zostali tymczasowo aresztowani, a trzeci – 67-latek musiał wpłacić poręczenie majątkowe.

Akcję przeciwko dilerom narkotykowym przeprowadzili funkcjonariusze pionów kryminalnych Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie i Komendy Wojewódzkiej w Gdańsku. Wspomagał ich pies „Edek” z opiekunem z Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

Pierwszy w ręce funkcjonariuszy wpadł 35-latek, przy którym ujawniono kilogram amfetaminy i pół kilograma marihuany. Mężczyznę zatrzymano na ulicy w Wejherowie.

„U kolejnych dwóch mężczyzn, w mieszkaniach, policjanci znaleźli podczas przeszukań około kilograma marihuany. Narkotyki odkrył pies +Edek+. Wszyscy zatrzymani w tej sprawie są mieszkańcami Wejherowa” – powiedziała Karolina Pruchniak.

Zatrzymanym zarzucono udzielanie i posiadanie znacznych ilości narkotyków. Grozi im do 10 lat więzienia.

PAP

drukuj