Pomorskie: odwołane alarmy przeciwpowodziowe i sztormowe

Sytuacja w Pomorskiem w związku z atakiem zimy ustabilizowała się w piątek – wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne, odwołane zostały wszystkie alarmy przeciwpowodziowe i sztormowe, a służby energetyczne usuwają ostatnie awarie.

„Na chwilę obecną nie ma nawet żadnych ostrzeżeń meteorologicznych” – poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Gdańsku Jerzy Jakubowski.

Wyjaśnił, że energetycy dokonują sukcesywnie włączeń prądu w powiatach starogardzkim i kartuskim, gdzie bez energii elektrycznej jest poniżej tysiąca odbiorców.

Znacząco poprawia się także sytuacja w powiecie nowodworskim, gdzie na rzekach Tuga i Szkarpawa jeszcze w czwartek wieczorem znacznie przekroczone były stany alarmowe.

„Z godziny na godzinę poziomy wody na obu rzekach są coraz niższe, ze stanu alarmowego weszły w stan ostrzegawczy” – zaznaczył dyżurny WCZK w Gdańsku.

Dodał, że w portach w Ustce, Rowach i Łebie odwołano zarówno pogotowie przeciwsztormowe, jak i alarm przeciwsztormowy.

Optymistyczne na najbliższe godziny są też prognozy pogody.

 „Wprawdzie mróz może sięgnąć w nocy na terenie województwa pomorskiego do ok. minus 13 stopni Celsjusza, ale opady śniegu mają być słabe i przelotne, na szczęście ustał też wiatr” – wyjaśnił Jakubowski.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl